PUBG Nations Cup takım kadroları açıklandı

9-11 Ağustos tarihleri arasında PUBG’nin Güney Kore’deki küresel etkinliği için takımlar belirlendi.

PUBG Corporation’ın 9-11 Ağustos tarihlerinde Güney Kore’nin Seul’deki Jangchung Arena’da gerçekleşmesi planlanan Nations Cup etkinliği öncesinde, 16 takımın her biri için tam kadrolar açıklandı. Diğer uluslararası spor etkinliklerine benzer şekilde, en iyi PUBG profesyonelleri 500.000 $ ‘lık ödül havuzundan pay almak için ülkeleri temsil etmek üzere seçildiler.

Listedeki açıklamaya ek olarak firma, oyunun hatırası olarak hazırlanan bir skin olan PUBG Nations Cup Pan’ı da açıkladı. Debossed Nations Cup logolu sınırlı sayıda hazırlanan Pan, 31 Temmuz – 14 Ağustos tarihleri arasında 9.99 dolara satın alınabilecek.

Nations Cupda yarışan 16 takımın son kadrosu şöyle:   

Arjantin Ernzxr (BitLoft Esports)SzylzEN (BitLoft Esports)RiboxD (Team Singularity)p0me (Team Singularity)Koç: Patt (Piantaos Gaming) 

Avusturya luke12 (Athletico)Zoidm8 (Athletico)Insight (Incognito)Jouxy (Incognito)Koç: Nutshot (Team Immunity)   

Brezilya rogiwOw (FURIA Esports)Rdnx (FURIA Esports)and1FPS (Red Canids Kalunga)rustyzera (Red Canids Kalunga)Koç: Nananga (Black Dragons)   

KanadaKaymind (Cloud9)DrasseL (Ghost Gaming)Meluke (Tempo Storm)Moody (Team Envy)Koç: Didz (Lazarus)   

ÇinGODV (Four Angry Men) Summer (VC Gaming)Mad98 (ARK.GAME TEAM) Dec12th (Black Ananas)Koç: Cameal (AMY Spacetime)   

Finlandiya Sambty (Team Liquid)Tiikzu (Winstrike)Mxey (Faze Clan)Jembty (Team Liquid)Koç: Skuijke (ENCE)   

Almanya UdyrMayFire (G2 Esports)Caint (G2 Esports)Braexco (G2 Esports)ItzzchrizZ (G2 Esports)Koç: CupofMagic (ALTERNATE aTTaX)   

JaponyaDep (Crest Gaming Xanadu)CiNVe (SunSister Suicider’s)SSeeS (DetonatioN Gaming White)gabha (SunSister Suicider’s)Koç: DMM GAMES   

Rusya ADOUZ1E (Natus Vincere)ubah (Faze Clan)ceh9 (Natus Vincere)Kemba7 (CrowCrowd)Koç: Dyrem (Reciprocity)   

Güney Kore Pio (Gen.G)Inonix (DPG danawa)Loki (Gen.G)Aqua5 (DeToNator)Koç: SeungHu Bae (Gen.G)   

Tayland Thanawat (Armory Gaming)DUCKMANZ (Armory Gaming)MinORu (MiTH)shippyS (Tokio Striker) Koç: Voo (MiTH )   

Türkiye Mertgungor (Digital Athletics)ABeautifulDeath (Digital Athletics)SIXMO (Digital Athletics)Iroh (Digital Athletics)Koç: Dr1LL (Digital Athletics)   

İngiltereRealzx (Pittsburgh Knights)mykLe (Team SoloMid)vard (Ninjas in Pyjamas)MiracU (Ninjas in Pyjamas)Koç: microstar (Tempo Storm)    

ABDSharky (Tempo Storm)Zanpah (Tempo Storm)Valliate (SpaceStation Gaming)Bahawaka (SpaceStation Gaming)Koç: Jabroni (Ghost Gaming)   

VietnamSapauu (Sky Gaming Daklak)Nhism (Refund Gaming)Leviz (Divine Esports)Basill (Cerberus Esports)Koç: DjChip (Refund Gaming)   

Çin Tapei SR (ahq eSports Club)ChiaWei1031 (GEX)Milk (ahq eSports Club)Leo (MP5) Koç: AfteR (Ahq eSports Club) 

Read more

Yeni sezon derbi heyecanıyla başlıyor

Geçtiğimiz 3 sezon boyunca rekabetin ve heyecanın zirve yaptığı Zula Süper Lig’de 4. Sezon, hafta sonu gerçekleşecek karşılaşmalarla başlayacak ve 28 Temmuz Pazar günü Galatasaray Espor–1907 Fenerbahçe takımlarının derbi heyecanı yaşanacak.

Sezon genelinde 200 bin TL, toplamda 800 bin TL ödül havuzuna sahip Zula Süper Lig’in 4. sezonunda, birbirinden güçlü ve profesyonel espor takımları kıyasıya rekabet edecek. Her takımın 18 maç yapacağı zorlu maraton,  Nonstop Zula Espor Merkezi’nde 12-13 Ekim’de gerçekleşecek final karşılaşmalarıyla son bulacak.

27 Temmuz’da başlayacak Zula Süper Lig’in 4. sezonunda 10 takım kıyasıya rekabet edecek.  Sezonun ilk hafta sonu, 28 Temmuz Pazar günü Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe takımlarının derbi heyecanına da sahne olacak.  Zula Süper Lig 4. Sezon’da, Beşiktaş ve İstanbul Wild Cats takımları Lig’de ilk kez yer alırken, lig boyunca Bursa Espor, Gamers of Future, ICE Warriors, İstanbul Espor Kulübü, Mod-Z, Oyun Hizmetleri kıyasıya mücadele edecek. Karşılaşmalar, cumartesi ve pazar günleri saat 14:00 – 20:00 arasında her gün 5 maç şeklinde gerçekleşecek. Birbirinden güçlü ve profesyonel espor takımlarının yer aldığı ligde, her takım birbiriyle 2 kez karşılaşacak. 9 hafta boyunca her takımın toplamda 18 maç yapacağı Zula Süper Lig 4. Sezonu’nda adrenalin zirveye çıkacak. 12-13 Ekim’de gerçekleşecek Zula Süper Lig final heyecanına ise Nonstop Zula Espor Merkezi ev sahipliği yapacak.

Yeni Sezondan Kısa Kısa

-Sezonda daha profesyonel bir yayın sistemine geçen Zula Süper Lig, karşılaşma günleri güçlü takımlarıyla çok daha keyifli bir espor deneyimi yaşatacak. Espor severler tüm maçları her hafta Zula’nın Youtube ve Twitch kanallarından canlı izleyebilecek.

-Global espor arenasında bu alana yatırım yapan ilk spor kulüplerinden biri olan Beşiktaş ve Espor Kulüpler Birliği’nin öncü takımlarından İstanbul Wild Cats, bu sezon ligin yeni takımları arasında yer alıyor. 

-1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor’un ardından lig aşamasında derece elde eden takım 3. ve son Türk takımı olarak Kasım ayında gerçekleşecek 250 bin $ ödül havuzlu Zula Word Cup’a katılma hakkını kazanacak. 

-Zula Süper Lig’e eş zamanlı olarak devam eden Zula Rekabet Turnuvası’nın şampiyon takımı, bir üst lig olan Zula Süper Lig’e çıkış biletinin de sahibi olacak. Zula Süper Lig’in sonuncu takımı ise Lig’e veda edecek.

Read more

Dota 2 Majors: 4 Büyük Turnuva

Dota 2 Majors: 4 Büyük Turnuva


2018/19 Dota 2 rekabet sezonunun son büyük turnuvasına yaklaşırken major turnuvalar da bir önceki sezon nasıl rakamlar çıktı biraz bakalım.

Ortalama yayın izleyici sayısına bakıldığında, MDL Disneyland® Paris Major zirveye ulaşırken, Kuala Lumpur Major en son sırada yer alıyor. Aynı zamanda, Kuala Lumpur etkinliği en fazla izleyici sayısı olarak lider konumda bu rakamlar DreamLeague Season 11 için en düşük seviyede.

Mevcut eğilim bu tür organizasyonların popülaritesinin mevsim geçişiyle birlikte büyüme eğiliminde olmasıdır. Bu rekabet sezonu yaklaştıkça rekabetin seviyesi de bir üst aşamaya çıkıyor. Kalan DPC puanlarının sayısı azaldıkça, takımların The International’daki konumları, grup seviyeleri birbiriyle olan mücadelesini daha ilginç hale getiriyor.

Kuala Lumpur Major’ın Rusça konuşan izleyiciler için en başarılı turnuva haline geldiğini, ortalama 51 bin izleyicide ve 256 bin izleyici ile zirveye ulaştığını kesinlikle not edebiliriz. Yaklaşan şampiyonanın Moskova’da (ve Kiev’de olması) düzenleneceğinden, Dota2 hayranlarının daha da büyük rakamlara ulaşmasını bekleyebiliriz.

İsveç’teki turnuva en fazla dilde yayınları ile ön plana çıkmayı başardı. DreamLeague’in on birinci sezonu yalnızca Slovak dilindeki akıştan yoksundu. Dota2 turnuvalarındaki Rusya hakimiyeti burada da hissedildi. Virtus Pro takımı tüm alanlarda en çok izlenen müsabakalara imza attı.

DreamHack’in majör, en uzun turnuva olma özelliği ile 73 saat süren yayınlarıyla 64 saat süren yayını olan Chongqing major’un önüne geçti.

Read more