ESPOR NEDİR?

ESPOR NEDİR?

June 18, 2018

|Mustafa Poyraz

Espor (elektronik spor), rekabetçi video oyununu tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Birçok video oyunlarının rekabetçi olduğu bilinmekle birlikte, espor bir sonraki seviyedir. Turnuvalar genellikle profesyonel oyuncuların birbirlerine karşı nakit para ödülü kazanmalarını kapsar. Espor’u beceri ve profesyonellik açısından video oyununun en üst seviyesi olarak düşünün. Bu seviyede oyun oynayan profesyonel oyuncular, profesyonel futbolcu veya atlet gibi kendi alanlarında yapacakları oyunları biliyorlar. Oyuncular ya birbirlerine (FIFA ve Street Fighter gibi oyunlar) birebir oynayabilirler veya takım halinde oynayabilirler.  Kurallar ve stratejiler söz konusu oyuna bağlı olarak büyük farklılık gösterebilir. En popüler spor oyunlarından bazıları League of legends , Counter-Strike: Global Offensive , Dota 2 ve Call of Duty’dır ancak daha pek çok oyun vardır. Profesyonel ekiplerin genellikle, oyuncularından en iyi şekilde yararlanmaya ve stratejiler düzenlemelerine yardımcı olan antrenörler, analistler ve yöneticiler bulundurur.

Tags:

Trackback from your site.

Comments (5)

 • Avatar

  Cameron Raleigh Reply

  Donec auctor turpis quis erat lobortis tempor. Sed egestas felis at molestie scelerisque.

 • Avatar

  David Shackey Reply

  Nam sit amet efficitur massa. Vivamus eleifend, justo id porta pulvinar, enim dolor convallis mi, vitae rhoncus mauris elit ut odio.

  • Avatar

   Ian Fisher Reply

   Etiam mattis quam eget tempus tempus. Nam nec tincidunt massa.

   • Avatar

    Olivia Enderson Reply

    Mauris quis ligula lectus. Duis vulputate odio ut dui vehicula vestibulum.

 • Avatar

  Rebecca Hardman Reply

  Quisque faucibus eu sapien vel posuere. Morbi luctus, leo ac volutpat congue, lorem dui congue lectus, quis sodales ipsum quam ac risus.

Leave a comment