2018’in en popüler lol takımı Fnatic

2018’in en popüler lol takımı Fnatic

Esports Chart’ın yayınladığı izlenme verilerine dayandırdığı listede ilk sırayı tahmin edildiği gibi 2018’in en popüler lol takımı Fnatic elde etti. Kendi bölgesinde elde ettiği başarılara IG ile oynadığı final performansının eklenmesi bu ünvanı almalarına katkı sağladı.

İkinci finalist (Invictus Gaming) Çin platformlarının dikkate alınmaması nedeniyle 10. sırada kendine yer buldu. Çin bölgesinin Kore’nin gölgesi altında kalması bu şampiyona ile değişmeye başlayacaktır. Çin ekiplerinin elde ettiği başarı olmasa LPL listede kendine yer bulamayabilirdi.

Genel sıralamada 4 Koreli ekip bulunuyor. Son turnuvada elde ettikleri sonuçların başarısız olması listenin yarısını doldurmalarını  etkilemedi. Ayrıca Çin, Kuzey Amerika ve Avrupa’nın her birinin bu listede sadece iki temsilcisi var.En başarılı lol takımı olarak görülen SKT popüleritesini hala devam ettiriyor.

Royal Never Give Up hala en popüler Çin takımı ve ekibin oldukça büyük bir espor tarihi var. 2016’dan bu yana dünya sahnesinde ülkesi için yarışıyor. Geçen yıl MSI şampiyonluğuna ulaştı ve Uzi’nin sonunda zirveye ulaşmasıyla birlikte ciddi miktarda hayran kitlesine ulaştı.

Sonuç olarak, böyle bir sıralamanın sadece ekiplerin değil, bir bütün olarak bölgelerin de popülaritesini göstermek için mükemmel bir yol olduğu söylenebilir. LCK her zaman çok fazla ilgi çekmeye devam edecektir. Bunun nedeni, Kore’nin uluslararası yarışmalardaki başarılarına dayanarak iyi bir ünvana sahip olmasıdır.

Tags:

Trackback from your site.

Comments (5)

 • Avatar

  OLIVIA ENDERSON Reply

  Curabitur varius, erat eget rhoncus semper, nisi nisi sagittis metus, vel rhoncus odio enim vel lectus. Nam augue ante, varius non placerat eget, imperdiet nec velit. In hac habitasse platea dictumst.

  • Avatar

   Cameron Raleigh Reply

   Aliquam lacinia risus mauris, sed imperdiet tellus egestas a. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus.

   • Avatar

    Rebecca Hardman Reply

    Vestibulum luctus nisl et nunc dignissim porta. Curabitur auctor, augue et eleifend fermentum, turpis quam facilisis risus, placerat bibendum dui purus quis lectus.

 • Avatar

  David Shackey Reply

  Mauris eu accumsan nisi. Suspendisse faucibus quis ligula id sagittis.

 • Avatar

  Ian Fisher Reply

  Praesent pulvinar ipsum quis lorem consectetur, vitae venenatis mi bibendum. In convallis ultricies tortor. Sed porttitor nec est quis congue.

Leave a comment