Riot: LEC Spring Split Finalleri Rotterdam Ekonomisine $2.6M Katkıda Bulunmuştur

  • Riot Games League of Legends Avrupa Ligi Şampiyonası’nın (LEC) ev sahibi şehirlere olan ekonomik katkısını analiz eden bir rapor yayınladı.
  • İlk LEC Spring Split Finalleri Rotterdam’da yapıldı ve yerel ekonomiye 2 milyon Euro (2.25 milyon ABD Doları) katkı sağladı.
  • Riot, LEC Spring Split Finallerine katılanların% 87’sinden fazlasının şehir dışından geldiğini açıkladı

Riot Games League of Legends Avrupa Ligi Şampiyonası (LEC) Kış ligi Finalleri sadece iki gün içinde Rotterdam’ın yerel ekonomisine € 2.4M ($ 2.6m) katkıda bulundu. 40’tan fazla şehre teklif veren Riot’un ev sahibi şehir programında ilk sırayı Rotterdam kazandı.

2018 yılında Riot , geleneksel spor yapılarından ilham alan Burson Cohn & Wolfe Sports ile birlikte bir şehir programını geliştirmeye başladı. 2020 sezonu için kazanan şehirler henüz ilan edilmedi. Şirket, “yüksek talep” nedeniyle başvuruları iki yıl önceden kabul edecek şekilde programı genişletti.

Burson Cohn & Wolfe Sports spor uygulama direktörü Ronnie Hansen, “Birçok spor dalında ev sahibi şehirlere yapılanmaları konusunda yardımcı olduk, ancak esports’a ilgi daha önce hiç yaşamadığımız bir seviyede” dedi. “Çalışmamız, benzer boyut ve uzunluktaki diğer spor etkinliklerinden daha iyi performans gösteren etkileyici bir ekonomik tablo ortaya çıkardı. Bunun nedeni çok basitti ; yerel olmayan konukların buradaki payı oldukça fazla ve genç, iyi eğitimli bir demografiden gelmeleri harcamalarını yüksek tutmalarında önemli bir etken. ”

  • Riot’un istatistikleri, Riot Games’in doğrulanmış hesaplarıyla organizasyon yerinde yapılan anketler ve 13-14 Nisan tarihli etkinlikte yapılan bilet satışı verileriyle elde edildi. Katılımcıların% 87.13’ü Çin, Güney Kore ve Peru da dahil olmak üzere Rotterdam dışından geldi.
  • LEC Spring Split Finalleri’ne katılanlar, Rotterdam’da Riot’un tahminine göre günde ortalama 53 € (56 $) harcadılar.
  • Riot Games , League of Legends Avrupa Ligi Şampiyonası (LEC) Kış ligi Finallerini Ocak 2019’da yeni markalar ile anlaşarak tamamladı
  • LEC, Logitech , Kia Motors , Footlocker ve global ev aletleri markası Beko dahil olmak üzere çok çeşitli marka sponsorlarını güvence altına aldı. Riot ayrıca Alienware ile daha geniş bir anlaşma sağladı ve 2018 yılında Mastercard ile çok yıllı bir küresel ortaklık imzaladı.
  • İlk Kış ligi Finalleri sırasında Riot, Rotterdam Ahoy kongre merkezinin içinde özel bir fuar bölümünü etkinlik alanı olarak belirledi. Ekipler, hayranlarıyla tanışmak ve marka sponsorlarıyla tanıtım yapmak için standlar kurarken, marka aktivasyonları demo istasyonlarından serbest saç kesimlerine, kan verme merkezleri ve geri dönüşüm ekiplerinin açtığı standlar ilgi çekmeye devam etti.Sponsorlar arasında Shell, Alienware, Logitech G, Footlocker, Kia Motors, GoDaddy ve Hollanda’nın kar amacı gütmeyen Sanquin kuruluşu vardı.
  • LEC Yaz Finalleri 7-8 Eylül tarihlerinde Atina, Yunanistan’da yapılacak ve LION ana ortak olacak. Summer Split ortakları arasında Warner Music Central Europe ve Alman kahve markası Tchibo bulunacak.

Tags:

Trackback from your site.

Leave a comment