Mobil Espor Yükseliyor

Mobil Espor Yükseliyor

May 7, 2019

|Mustafa Poyraz

Mobil espor 2018’e hızlı bir giriş yaparak 63 Minör-Major turnuvaya ulaştı.Bu sayının 2019 yılında 200+ seviyesine ulaşmasını bekliyorum.

Vainglory ve King of Glory moba tarzı mobil oyunlar batı dünyasının espor tutkunlarına pek hitap etmedi.Bu açığı Süpercell ilk oyunu klan savaşları ile kapatmaya çalışsada pek başarılı olamadı. Clash Royale mobil oyuncuya daha çok etmeye başlayınca ilk turnuvanın etkisi geçmeden 2017 ve 2018 yılında Dünya şampiyonası finalleri yaparak izlenme rakamlarını yukarıya çekmeyi başardı.

Clash Royale, mobil espor için yeni bir tecrübe. Supercell, Clash of Clans’ı yeni bir formatla espor tutkunlarına sundu ama bu pek ilgi çekmedi.Geliştiriciler yanlış yolu seçtiklerini ve bir şeyleri değiştirmeleri gerektiğini anladılar. Supercell, Clash Royale’a odaklanmaya karar verdi, çünkü bu oyun yeni başlayanlar için anlaşılması daha kolay ve basit bir temel üzerine kurgulandığı için herkese hitap etmeye başladı.ESWC Gamescom Clash Royale 2017 zirvede 40.000 kişinin izleyicisine sahipti. Ancak çok kısa sürede her şey değişti.

Clash Royale Touchdown Tournament , özel oyun etkinliğine dayanan eğlenceli bir günlük bir turnuvaydı. Buna rağmen günü zirvede kapatarak 277.000 izleyici sayısına ulaştı. Özellikle Latin Amerika’da başarılı pazarlama nedeniyle oldu – izleyicilerin en büyük kısmı İspanyolca konuşuyordu. Clash Royale bu bölgede çok popülerleşti, çünkü dünyanın en güçlü oyuncuları tam olarak Latin Amerika’dan.

Tags:

Comments (5)

 • Avatar

  Olivia Enderson Reply

  Brunch cornhole kogi, kickstarter squid lomo microdosing disrupt. Freegan biodiesel aesthetic, salvia vice ugh typewriter meditation truffaut cliche portland green juice beard brunch.

  • Avatar

   Rebecca Hardman Reply

   Maecenas a accumsan quam. Ut ultricies laoreet quam, in volutpat sapien sodales id.

 • Avatar

  Cameron Raleigh Reply

  Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Proin congue in nisl imperdiet rhoncus.

 • Avatar

  David Shackey Reply

  In pharetra fermentum facilisis. Quisque commodo erat quis lacus fringilla, sit amet semper dolor pharetra.

 • Avatar

  Ian Fisher Reply

  Vestibulum sagittis iaculis enim mattis ultricies. Sed non pellentesque arcu, at aliquam ante. Praesent cursus id leo vitae condimentum. Morbi rutrum tempor risus ac sodales.

Leave a comment